Oskar Feldtänzer: Donauschwäbische Geschichte Band I. – Das Jahrhundert der Ansiedlung 1689-1805

Eddig három kötete jelent meg a Donauschwäbische Kulturstiftung (Duna Menti Sváb Kulturális Alapítvány) által összeállított Donauschwäbische Geschichte sorozatnak, egy további előkészületben van. Az első kötet a Kárpát-medencei betelepüléssel foglalkozik.

A mű bemutatja Magyarország a török kort követő politikai, gazdasági és demográfiai viszonyait és ismerteti a Habsburg kormányzat terveit. Statisztikákkal és térképekkel alátámasztva, részletesen mutatja be a betelepítés valamennyi hullámát, különös tekintettel a jogi alapokra.

Számos illusztráció gazdagítja a kiadványt, több forrást is közread. A könyv valamennyi Duna menti sváb településterületnek figyelmet szentel. Ahogy a fülszöveg is írja, a munka hiánypótló a német nyelvű tudományos történetírásban.

Mindazoknak ajánljuk a könyvet, akik behatóan érdeklődnek a Duna menti sváb történelem iránt és gyakorlatuk van történelemtudományi művek olvasásában.

Oskar Feldtänzer: Donauschwäbische Geschichte Band I. Das Jahrhundert der Ansiedlung 1689-1805
(Duna menti sváb történelem I. kötet A betelepítés évszázada 1689-1705)
München : Vorstand der Donauschwäbischen Kulturstiftung, 2006
(Donauschwäbisches Archiv)