Selma Lagerlöf: Die schönsten Legenden

Selma Lagerlöf volt az első nő, akit irodalmi Nobel-díjjal tüntettek ki. Legismertebb műve a Nils Holgersson csodálatos utazása a vadludakkal, amely érzékletesen mutatja be Svédország tájait. Ebben a könyvben az írónő régi legendákat mesél el.

A kötet történetei három kategóriába sorolhatók: északi, Krisztus- és olasz ill. szentföldi legendák. Valamennyi szöveg vallásos témájú. Mint legtöbb művét, Lagerlöf ezeket a legendákat is az ősi elbeszélő hagyományok stílusában írta meg. Vannak köztük közismertek, mint a szenteste vagy az egyiptomi menekülés története, de kevésbé népszerűek is, mint a Krisztusrózsáról vagy a luccai szentképről szólók.

A könyvet nem csak vallásos olvasóknak, hanem mindazoknak ajánljuk, akik szívesen olvasnak igényesen elbeszélt régi történeteket.

Selma Lagerlöf: Die schönsten Legenden (A legszebb legendák)
München: DTV, 1984.
268 o.