Ephraim Kishon: Drehn Sie sich um, Frau Lot!

Előttünk a nyári szünet, aki teheti, elutazik: a Balatonhoz, a tengerhez vagy távoli nagyvárosokba. Ezekre az alkalmakra könnyű és vidám olvasmány kínálunk Izrael talán legismertebb írójától.

Ephraim Kishon 1924-ben Hoffmann Ferenc néven született Budapesten. 1949-ben emigrált Izraelbe, ahol sikeres humoristakarriert épített fel. Legerősebb oldala a szatíra, minden népet, a sajátját is kifigurázza, de ezt együttérzéssel teszi, így csak a teljesen humortalanok érzik ezt sértőnek. A Drehn Sie sich um, Frau Lot! kötetben az izraeli néppel és állammal foglalkozik, melyeknek szintén megvannak a maguk furcsaságai. A példákat Kishon többnyire saját életéből veszi. Valószínűleg hozzá is költ, de ez nem rontja el a szórakozást – éppen ellenkezőleg.

A könyvet azoknak ajánljuk, akik humoros, rövid olvasmányt keresnek a nyárra.

Ephraim Kishon: Drehn Sie sich um, Frau Lot! Satiren aus Israel (Forduljon meg, Lótné asszony. Szatírák Izraelből)
München : dtv, 1975.
173 o.