ELTE-hallgatók látogatása a Németek Házában

ELTE-hallgatók látogatása a Magyarországi Németek Könyvtárában

A budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem hat német tanár szakos hallgatója látogatta meg a Magyarországi Németek Házát 2019. június 3-án, megtekintve a Neue Zeitung szerkesztőségét és a Magyarországi Német Kulturális és Információs Központhoz (Zentrum) tartozó Magyarországi Németek Könyvtárát.

Frei Nándor könyvtáros egy előadás keretében beszélt a Zentrum tevékenységéről, az Abgedreht! és Blickpunkt országos projektekről, valamint a Zentrum-Programme im HdU rendezvénysorozatról. Ahogyan a tájékozódást szolgáló látogatásokkor bevett gyakorlat, úgy ezúttal is szó esett a könyvtár használatáról és a gyűjtőköréről, valamint a könyvek beszerzéséről is. A könyvtáros felhívta az egyetemisták figyelmét arra is, hogy az állományban megtalálhatóak tankönyvek és diplomadolgozatok is. Ezt követően beszélgetésre került sor a hallgatók jövőbeni terveit illetően, amiből kiderült, hogy mindannyian tanárok szeretnének lenni. A könyvtár természetesen a hallgatóknak is a rendelkezésére áll tanulmányaik és tanári tevékenységük alatt is.