ELTE-hallgatók látogatása a Magyarországi Németek Könyvtárában

2018. április 3-án a Nemzetiségi ismeretek projekt- és forrásalapú gyakorlati alkalmazása kurzus keretében az ELTE nyolc germanisztika szakos hallgatója látogatott a könyvtárba B. Szabó Károly vezetésével.

B. Szabó Károly és a hallgatók

Grund Lajos, a Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár irodavezetője ismertette a Zentrum projektjeit. Az intézmény színes tevékenységéről megbizonyosodhattak a könyvtárban is megtalálható Blickpunkt-könyv, Blickpunkt-naptárak, az Abgedreht! DVD-k és a Zentrum-Programme im HdU rendezvénysorozat programfüzetei alapján.

A hallgatók a Zentrum kiadványaival  ismerkedtek meg

A hallgatók megtudhatták azt is, hogy a Zentrumnál lehetőség nyílik gyakornoki programon való részvételre is. Frei Nándor könyvtáros a könyvtárat bemutatva ismertette annak használatát, a gyűjtőkört, illetve beszélt a könyvtár múltjáról, jelenéről és a jövőbeni tervekről is. Többek között megemlítette azt is, hogy nemcsak a kutatásnak szentelt, hanem a szórakozást szolgáló kiadványok is megtalálhatóak az állományban.

Frei Nándor könyvtáros bemutatja a könyvtárat