Iskolások látogattak a könyvtárba

2018. március 21-én szerdán a Budapest XIII. Kerületi Pannónia Német Nemzetiségi Kétnyelvű és Angol Nyelvet Oktató Általános Iskola 8. b. osztálya látogatást tett a Magyarországi Németek Könyvtárában, hogy megnézze a Koch Valéria életéről és életművéről készült kiállítást. A diákoknak, Frei Nándor könyvtáros a Zentrumról és a Magyarországi Németek Könyvtáráról szóló rövid ismertetőjét követően, Wolfart-Stang Mária tartott a kiállítási anyaghoz kapcsolódó előadást és bemutatta a könyvtárban megtalálható Koch-műveket is.

Wolfart-Stang Mária előadás közben

Wolfart-Stang Mária gimnáziumi osztálytársa illetve egyik legszorosabb barátnője volt a költőnőnek, így a diákokat érdekes anekdotákkal is megörvendeztethette. Különböző, a nyolcadikosoknak feltett kérdések színesítették még az előadást, ami egy kvízkérdéssel zárult, illetve egy borítékban magukkal vihettek még további, tanórán megoldandó feladatokat is.

A 8.b. osztály tanulói