Kinderwelten entlang der Donau

Május 4-ig még megtekinthető a Gyula, das Tauschkind (Gyula, a cseregyerk) című kiállítás az ulmi Duna ment Sváb Központi Múzeumban. Ez a könyv a tárlat katalógusa, mely a virtuális múzeumlátogatást is lehetővé teszi.

A könyv nem csak képeket, hanem háttérinformációkat is közöl. A szövegekből az is képet alkothat a Duna menti sváb gyermekkorról, aki korábban keveset vagy semmit sem tudott a népcsoportról. A kötet képeinek lélegzetelállító a minősége.

A kiállítás anyaga sokszínű: tartalmaz többek között ruhadarabokat, játékokat és természetesen sok archív fotót. Külön fejezetet szenteltek a kiadványban a cseregyerek-jelenségnek: ők magyar ill. magyarországi német gyermekek voltak, akiket nyelvtanulás céljából szüleik egy időre „kicseréltek”.

A kötetet mindazoknak ajánljuk, akik szívesen bővítenék ismereteiket a Duna menti svábokról, és előnyben részesítik a képi információkat.

Kinderwelten entlang der Donau. Vom Heranwachsen als Deutsche in einer multiethnischen Region
(Gyermeki világ a Duna mentén. Németként felnőni egy soknemzetiségű térségben)
Ulm: Donauschwäbisches Zentralmuseum, é. n.
160 o. : ill.