Német nyelvű női beszélgetőkör látogatása a Magyarországi Németek Könyvtárában

A könyvtárban tett látogatás során férfiakkal egészült ki a beszélgetőkör

A budapesti német ajkú evangélikus gyülekezet német nyelvű női beszélgetőkörének tagjai havonta egyszer találkoznak, hogy kiválasztott, a hölgyeket érdeklő témákról társalogjanak. Ezúttal a Magyarországi Németek Könyvtárárának felkeresésére esett a választásuk. Mivel egy ilyen látogatás tematikája nemtől független, férfiakat is meghívtak a május 29-i látogatásra.

A résztvevők elmondták, hogy a női kör idővel ökumenikussá vált. Bár a látogatók közül sokan tudtak a Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár (Zentrum) rendezvényeiről is, mégis érdeklődéssel hallgatták Frei Nándor könyvtáros előadását a Zentrum tevékenységével kapcsolatban, mert nem minden volt számukra ismert.Természetesen a könyvtár is bemutatásra került, így szóba került annak gyűjtőköre, állománya és látogatóinak köre is. A vendégek a Duna menti németek és a magyarországi németek történetével és jelenével kapcsolatos előadást is érdeklődve hallgatták. Ezt követően izgalmas diskurzus folytattak az állomány bizonyos bemutatott könyvei kapcsán.