ELTE-hallgatók látogatása a Magyarországi Németek Könyvtárában

Dr. Balogh F. András és a szeminárium résztvevői

2019. február 19-én a „Dokumentáris források” szeminárium keretében az ELTE négy germanisztika szakos hallgatója látogatott a könyvtárba Dr. Balogh F. András vezetésével.

A Magyarországi Németek Könyvtára 2005 óta része a Zentrumnak. A hallgatók ezúttal is részletes információkhoz juthattak az intézmény színes tevékenységét illetően Frei Nándor rövid ismertetője alapján. A könyvtáros arra is felhívta a figyelmüket, hogy a könyvtárban is megtalálhatóak a Blickpunkt-naptárak és az Abgedreht! DVD-k, továbbá a Blickpunkt-könyvbe is belelapozhattak illetve a Zentrum-Programme im HdU rendezvénysorozat programfüzeteit nézegetve is tájékozódhattak a Zentrumnál zajló eseményekről.

A hallgatók megismerhették a könyvtár használatát, a gyűjtőkört, illetve beszélt a könyvtár múltjáról, jelenéről és a jövőbeni tervekeiről is. Többek között megtudhatták azt is, hogy nemcsak a kutatásnak szentelt, hanem a szórakozást szolgáló kiadványok is megtalálhatóak az állományban.