ELTE-hallgatók őszi látogatása a Magyarországi Németek Könyvtárában

B. Szabó Károly és a kurzus résztvevői

2018. október 2-án a Nemzetiségi ismeretek projekt- és forrásalapú gyakorlati alkalmazása kurzus keretében az ELTE négy germanisztika szakos hallgatója látogatott a könyvtárba B. Szabó Károly vezetésével.

Frei Nándor, a Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár könyvtárosa bemutatva az intézményt beszélt a Zentrum tevékenységéről.

Frei Nándor könyvtáros a Zentrum és a könyvtár tevékenységét taglalja

Az intézmény színes tevékenységéről ezúttal is megbizonyosodhattak a hallgatók a könyvtárban is megtalálható Blickpunkt-könyv, Blickpunkt-naptárak, az Abgedreht! DVD-k és a Zentrum-Programme im HdU rendezvénysorozat programfüzetei alapján, illetve a Zentrumnál való gyakornoki programról is tájékozódhattak. A könyvtáros, -ahogy tavasszal is- a könyvtárral kapcsolatban ismertette annak használatát, a gyűjtőkört, illetve beszélt a könyvtár múltjáról, jelenéről és a jövőbeni tervekről is. Többek között ezúton is megemlítette, hogy nemcsak a kutatásnak szentelt, hanem a szórakozást szolgáló kiadványok is megtalálhatóak az állományban.