Könyvadomány a KSH-tól

A KSH könyvadománya

Könyvtárunk 31 darab, a gyűjtőkörünkhöz tartozó értékes könyvvel gazdagodott a Központi Statisztikai Hivatal jóvoltából.

A szakkönyvek között olyan, különféle kisebbségi statisztikák is megtalálhatóak, melyek az 1850 illetve 1880-1941 közötti időszak népszámlálási adatain alapulnak a történelmi Magyarország (Felvidék, Erdély, Bácska, Burgenland, Kárpátalja) és a mai Magyarország területéről. A könyvadománynak köszönhetően olyan statisztikai szakkönyvek is gazdagítják a könyvtár állományát, melyek a legutóbbi, 2001-es illetve 2011-es népszámlálásokon alapulnak. A  KSH-nak köszönhetően a 2013. évi megyékre lebontott statisztikák egész sorozatát sikerült megkapnunk, különös tekintettel a magyarországi németek által lakott (Baranya, Tolna, Pest, Komárom-Esztergom, Veszprém) megyékre.

Köszönjük az értékes adományt, amit 2018. május 17-én vehettünk át!