Reinhold Drescher: Leben und Wirken deutscher Menschen in Ungarn

Magyarország és Németország kapcsolata a kezdetektől szoros volt. Reinhold Drescher könyve a német-magyar együttélés számos aspektusát világítja meg.

A címből azt gondolhatnánk, hogy életrajzi lexikonról van szó. A mű valóban számos magyarországi német személyiség életét mutatja be, a célja azonban, hogy átfogó képet adjon arról, milyen szerepet játszottak a németek Magyarország történelmében. A kötetből megismerhetjük a vidéki és a városi németséget is, a tárgyalt témák a gasztronómiától egészen az építészetig terjednek.

Mindenkinek ajánljuk a könyvet, akik részletes képet szeretnének kapni Magyarország német múltjáról.

Reinhold Drescher: Leben und Wirken deutscher Menschen in Ungarn. Beiträge zu einer eingeprägten Sozial- und Kulturwelt
(Német emberek élete és tevékenysége Magyarországon. Szemelvények egy meghatározó szociális és kulturális világról)
Ansbach : magánkiadás, 2003.
452 o.