Értékes könyvadomány az IVDE-től

Könyvtárunk 12 darab, a gyűjtőkörünkhöz tartozó értékes, néprajzkutatási témájú szakkönyvvel gazdagodott a A freiburgi Keleteurópai Németek Néprajzi Intézete (IVDE) jóvoltából.

Az intézet által kiadott „Schriftenreihe des Instituts für Volkskunde der Deutschen des östlichen Europa” sorozat köteteiből hat szakkönyv (13., 14., 16., 17., 18.,és 19. kötet) szolgálja ezentúl a néprajz iránt érdeklődő kutatókat könyvtárunkban. Ugyanígy a „Jahrbuch für Deutsche und Osteuropäische Volkskunde” néprajzi tanulmányokat tartalmazó sorozat öt kötete is (53., 54., 55., 56., 57. és 58. kötet), melyek mindegyike egy-egy központi téma alapján összeállított évkönyv, melyek tanulmányokat, beszámolókat és könyvelemzéseket tartalmaznak.

A könyvcsomag 2018 decemberében érkezett hozzánk.

Év elején a „Jahrbuch für Deutsche und Osteuropäische Volkskunde 56. kötetével egészült ki az adomány.

Köszönjük az értékes adományt!