Értékes támogatást kapott a BMI-től a Zentrum

Értékes támogatás a BMI-től

A Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár nagyértékű támogatást kapott a német Belügyminisztériumtól (BMI). A pályázatot az intézmény a Magyarországi Németek Önkormányzatán keresztül nyújtotta be.

A Zentrum 2019-ben 2145,84 euró pénzösszeget fordíthatott új berendezések beszerzésére. A támogatás segítségével többek között újakra cserélhette a kiszolgált eszközeit. A megvásárolt készülékek megkönnyítik a mindennapi munkát.

Szükség volt egy új, hosszú távon is használható számítógépre, mely az alapvető feladatok mellett videó- és hanganyagok szerkesztésére is képes, hiszen az eszközön a Facebook- és weboldalon megjelenő anyagok is készülnek majd. Egy-egy vezeték nélküli, illetve numerikus billentyűzet is beszerzésre került. A megvásárolt könyvkocsi pedig az olvasók kiszolgálást segíti majd a könyvtárban.