Suevia Pannonica (37/38) 2009/2010

Hosszú várakozást követően az év végére megjelent a legújabb Suevia Pannonica évkönyv. Az Archiv der Deutschen aus Ungarn – korábban Archiv der Suevia Pannonica – 1964 óta közöl tanulmányokat a magyarországi németek történelméről, néprajzáról, nyelvtudományáról és művészetéről.

A 2009/2010-es kiadás témák széles palettáját kínálja: a kötet tartalmaz történelmi, művészettörténeti, vallási és építészeti szövegeket is. Szokás szerint életrajzok is helyet kaptak a kiadványban. A kötet utolsó részében aktuális könyvek recenzióit közlik.

A szerzők névsora ezúttal is imponáló: megtalálhatjuk rajta többek között Franz Wesner, Gerda Weidlein, Klaus Loderer és Stefan Teppert nevét. Olvashatunk a kötetben A passaui egyház jelentőségéről a kalandozások idején, Joseph Ponte festőművészről, a magyarországi németek kitelepítéséről és számos más témáról. Különösen érdekes a rövid Wild Frigyes-életrajz Franz-Ferry Seidl tollából.

A kiadványt mindazoknak ajánljuk, akik mélyebben el szeretnének merülni a magyarországi németség tematikájában.

Rudolf Fath (szerk.): Suevia Pannonica (37/38) 2009/2010 : Archiv der Deutschen aus Ungarn
Heidelberg : Suevia Pannonica Vereinigung Ungarndeutscher Akademiker, 2011.
194 o. ; ill.