Kurt Krüger-Lorenzen: Deutsche Redensarten – und was dahinter steckt

Kurt Krüger-Lorenzen fogalom a német rádiózás történetében. Már a berlini olimpiai játékokról is tudósított, humora jellegzetes volt. A német nyelv iránt is komolyan érdeklődött. Ebben a könyvben német szólásokat magyaráz el és hozzáfűzi azok keletkezéstörténetét.

Az eredetileg három kötetben megjelent kiadvány tehát hasonló a Magyarországon általánosan ismert O. Nagy Gábor-féle Mi fán teremhez. Krüger-Lorenzen műve legalább ilyen ismert a német nyelvterületen. Míg O. Nagy Gábor könyve a népi mondásokra koncentrál, addig Krüger-Lorenzen modernebb és szleng kifejezéseket is elmagyaráz.

A könyvet használhatjuk kézikönyvként is, de belelapozni is érdemes. A kötetet Franziska Bilek vidám rajzaival illusztrálták, melyek jól illenek a humoros és játékos szöveghez.

Ugyan a mű már több évtizedes, semmi esetre sem elavult, és mindmáig képes új ismereteket szórakoztató módon átadni.

Kurt Krüger-Lorenzen: Deutsche Redensarten – und was dahinter steckt (Német szólások – és ami mögöttük van)
Wiesbaden : VMA, é. n.
871 o. : ill.